מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

העירייה סיימה את 2015 באיזון תקציבי

איזון תקציבי 15.2.16

בתוך שנתיים לכהונתו הצליח ראש העיר צביקה גנדלמן להוביל את העירייה לאיזון תקציבי.

על-פי נתוני הדוח הכספי הרבעוני ל-31 בדצמבר 2015 מסתמן כי עירייה תסיים את שנת 2015 בתקציב מאוזן, וזאת לעומת שנת 2014 שהסתיימה בגרעון שוטף של 6 מיליון שקלים, ושנת 2013 שהסתיימה בגרעון שוטף של 22 מיליון שקלים.

האיזון התקציבי נובע מניהול כספי נכון ואחראי של הנהלת העיר בהובלת ראש העיר צביקה גנדלמן, ושל הצוות המקצועי בעירייה בהובלת המנכ"ל יעקב זיגדון.

כזכור, מיד עם תחילת הכהונה של הנהלת העיר החדשה בנובמבר 2013 התגלה מצבה העגום של קופת העירייה.

הנהלת העיר בראשותו של גנדלמן ירשה גירעון מצטבר בגובה 114 מיליון שקלים, וכן  חובות למערכת הבנקאית בסך 240 מיליון שקלים, צ'קים דחויים לספקים בהיקף של 50 מיליון שקלים, ותביעות משפטיות המתנהלות נגד העירייה בהיקף של 61 מיליון שקלים.

על מנת להבריא את העירייה ולפעול לצמצום הגרעון, הוביל ראש העיר תוכנית התייעלות שכללה צמצום עלויות וקיצוץ בהוצאות, ומצד שני העמקת הגבייה מארנונה וגיוס תקציבים ממשרדי ממשלה ורשויות לאומיות.

כמו כן נקטה העירייה בפעולות נוספות שתרמו לאיזון התקציבי, ובהן פיקוח צמוד על ההוצאות הכספיות, שמירה על מסגרת השכר, ייעול תהליכי הרכש שהוביל לחיסכון ברכישות שמבצעת העירייה, פיקוח צמוד על צריכת מים בכל הגופים העירוניים שהביא לחיסכון של כמיליון שקלים, גביית ארנונה בסכום שהגיע ליותר מ-298 מיליון שקלים, וכן צעדי התייעלות נוספים שננקטו בחצי השני של 2015.

ההתנהלות הכספית התקינה מביאה לאיתנות כספית הזוכה להערכה הן אצל גורמים במשרד הפנים, ובהם הממונה על המחוז, הן במערכת הבנקאית והן אצל ספקים העובדים עם העירייה.

לדברי גנדלמן, בכוונתו להמשיך את הריסון התקציבי בעירייה גם בשנת 2016, אך במקביל לא לפגוע בתחומי החינוך, הרווחה, שמירה על ניקיון וחזות העיר, והעלאת רמת השירות לתושבים.

ראש העיר גנדלמן ציין כי הנהלת העיר בראשותו תמשיך לנהל את העירייה בדרך ישרה, מקצועית, ואמינה, אשר תוכיח שאפשר להטמיע תרבות ניהול אחרת בכל הקשר לשימוש בכספי ציבור ונורמות ניהול השונות ממה שהיה נהוג בעירייה בעבר.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408