מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

העירייה מסיימת גם את 2016 באיזון תקציבי

הריסון התקציבי וההתנהלות האחראית שהנהיג ראש העיר, מובילים את העירייה זו השנה השנייה ברציפות לתקציב מאוזן, ללא צורך בלקיחת הלוואות לכיסוי הגרעון

לקראת תום שנת 2016 מסתמן כי הריסון התקציבי וההתנהלות האחראית שהנהיג ראש העיר צביקה גנלדמן, מובילים את העירייה זו השנה השנייה ברציפות לאיזון תקציבי.

גם השנה העירייה מצליחה לסיים שנה תקציבית באיזון, ללא שנאלצה לקחת הלוואות איזון לכיסוי מלאכותי של גרעונה, כפי שנעשה בקדנציות קודמות.

יתרה מכך, ההתנהלות האחראית בעיריית חדרה בהובלת גנדלמן עוררה הערכה במשרדי הממשלה, ובעקבות כך הצליחה העירייה לגייס הלוואות פיתוח שנועדו אך ורק לפרויקטים לקידום ופיתוח חדרה לרווחתם וטובתם של תושבי העיר.

בתוך שלוש שנים לכהונתו הצליח ראש העיר לכסות את הגרעון השוטף בגובה 22 מיליון שקלים, שירש מקודמו בתפקיד, ולהביא לייצוב המערכת.

על-פי נתוני אגף הגזברות בעיריית חדרה, שנת 2011 הסתיימה בגרעון של כ-10 מיליון שקלים, ובשנת 2012 הגיע הגרעון לכ-13 מיליון שקלים. שנת 2013, שהייתה שנת בחירות, הסתיימה בגרעון עצום של כ-22 מיליון שקלים.

המצב העגום התגלה להנהלת העיר החדשה, בראשות גנדלמן, מיד עם תחילת הכהונה בנובמבר 2013, ועם מצב זה נאלץ ראש העיר להתמודד בעת הכנת התקציב לשנת 2014.

על מנת להבריא את העירייה ולפעול לצמצום הגרעון, הוביל ראש העיר תוכנית שכללה צמצום עלויות וקיצוץ בהוצאות, ומצד שני גיוס תקציבים ממשרדי ממשלה ורשויות לאומיות. ואכן, כבר בשנת 2014, השנה הראשונה לכהונתו, הצליח ראש העיר לצמצם את הגרעון לכ-6 מיליון שקלים, ואילו שנת 2015 כבר הסתיימה באיזון תקציבי ואף בעודף קטן של כ-200 אלף שקלים.

ראש העיר הביע שביעות רצון מכך, שגם את שנת 2016 תסיים העירייה באיזון תקציבי, מה שמעיד על ניהול כספי נכון ואחראי.

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *