מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

העירייה העלתה מערכת GIS מעודכנת

מערכת האינטרנט הגיאוגרפית של עיריית חדרה  מספקת מידע תכנוני רב שניתן לקבלו בנוחות בלחיצת עכבר מול המחשב הביתי

 

לאחר כשנה שבמהלכה פעל השלב הראשון של מערכת האינטרנט הגיאוגרפית GIS, עלתה לרשת המערכת המעודכנת ופתוחה לציבור.

מערכת GIS (Geographic Information system) היא מערכת מידע ממוחשבת, המורכבת משכבות מידע רבות, המבוססות הן על מערך מיפוי והן על מאגרי מידע אחרים, ומספקות מידע רב הניתן לפילוח וניתוח, מסייע בהמחשה של הנתונים ומהווה כלי חשוב למקבלי החלטות, הן ברמת נותני השירות והן ברמת מקבלי השירות.

באתר המערכת מופיע צילום אווירי עדכני משנת 2016 המאפשר לכל אדם לראות את הבנוי בשטח בצורה מדויקת וברזולוציה גבוהה. בין היתר מספקת המערכת מידע תכנוני רב, ייעודי קרקע, ריכוז זכויות בנייה, סטטוס תכנוני של הקרקע, התפתחות התכנון, תוכניות ארציות ומחוזיות, ומידע תכנוני רב נוסף שניתן יהיה לקבלו בלחיצת כפתור מהבית. כמו כן, ניתן לאתר את הנתונים באמצעות הזנת גושים וחלקות ואף באמצעות הזנת כתובת בלבד.

בנוסף כוללת המערכת קישורים לממשקים נוספים. כך לדוגמה, בלחיצת עכבר על מיקום מסוים, ייפתח Google maps, מה שיאפשר צפייה של במיקום הנבחר.

המידע באתר יכול לחסוך מתושבים את ההגעה למשרדי העירייה, והם יוכלו מעתה לקבל את המידע הנדרש בנוחות ממחשבם הביתי. עם זאת, יש לזכור כי מדובר במידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה תחליף לתיק מידע רשמי הנדרש עבור בקשה להיתר בנייה.

מערכת GIS מקודמת ומעודכנת באופן שוטף, ומלווה על-ידי צוות אגף ההנדסה, מהנדס העיר אינג' נועם גרייף, אדריכלית העיר ליטל שלף-דורי, והרפרנטית שלGIS  במחלקת תכנון עיר חגית שינדלר.

ניתן להגיע למערכת באמצעות האתר http://gis5.taldor.co.il/haderanew או באמצעות קישור בקטגוריית אגף ההנדסה באתר האינטרנט של עיריית חדרה www.hadera.muni.il.

בנוסף, המערכת מקדמת את העירייה במסגרת הרפורמה בחוק הבנייה ותיקון 101. התיקון לחוק נועד לבזר את הסמכויות בין מוסדות התכנון וכן לייעל ולקצר את הליכי התכנון והרישוי. התיקון מקיף נושאים רבים שעיקרם העברת סמכויות תכנון לוועדות המקומיות ועדכון הליכי התכנון בדגש על יעילות, שקיפות ומקצועיות תהליך, וכן הליכי רישוי חדשים, מקוונים וקצובים בזמן, ולכל זאת תורמת מערכת האינטרנט הגאוגרפית.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *