מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

העובדים הסוציאליים אומרים לא לאלימות

אגף הרווחה של עיריית חדרה הצטרף לשביתה הכלל ארצית של אגפי הרווחה בכל הרשויות המקומיות, כאות מחאה נגד האלימות כלפי עובדים סוציאליים

 

אגף הרווחה בעירייה חדרה הצטרף לשביתה הכלל ארצית של אגפי הרווחה בכל הרשויות המקומיות, שהתקיימה ביום ראשון השבוע, כאות מחאה נגד האלימות כלפי עובדים סוציאליים.

זאת לאחר שבשבוע שעבר נורו יריות אל עבר משרדה של מנהלת האגף לשירותים חברתיים באום אל פאחם, כשלושה חודשים לאחר שנורו יריות על רכבה של עובדת סוציאלית מהשירותים החברתיים ביישוב.

באגף הרווחה מסבירים כי, מקרים אלה מצטרפים לשורה ארוכה של מקרי אלימות המופנים כלפי עובדים סוציאליים ברשויות השונות, אשר עוסקים בעשייה חברתית ומוציאים לפועל את מדיניות משרד הרווחה. "העובדים הסוציאליים נמצאים בחזית החברתית ותפקידם להגן על חסרי הישע, ילדים ונוער בסיכון, נשים מוכות וכל אדם הזקוק להגנה. אנו מבצעים תפקידנו ברגישות, אמפטיה והבנה, ולרוב בשיתופי פעולה עם לקוחות השירות, על מנת לתת פתרון אופטימלי למצבים מורכבים. אנו מבינים ששורת אירועי האלימות הקיצוניים המתרחשים במחוזותינו הם אירועי קצה ואינם משקפים את כלל קהל היעד של שירותי הרווחה, אך יחד עם זאת עלינו לנהוג בחומרה כלפי כל מי שנוהג כלפינו באלימות".

הנהלת אגף הרווחה בחדרה, ובראשו מנהלת האגף זיוה היימברג, מגנה כל אירוע אלימות, ובימים אלה אף עוברים העובדים הסוציאליים באגף הרווחה הכשרה מקצועית המסייעת בהקניית שפה אחידה והתמודדות ברורה מול אירועי אלימות.

"לנוכח ריבוי מקרי האלימות בשנים האחרונות כנגד עובדי הרווחה בכלל והעובדים סוציאליים בפרט, איננו יכולים להשלים עם תופעה זו בה עובדי ציבור מבצעים את תפקידם על פי מדיניות או חוק, יחוו ויהיו מעורבים במקרי אלימות קשים וחמורים המשפיעים על תפקודם ומאיימים על קיומם האישי. העובדים הסוציאליים מאגף הרווחה בחדרה אומרים לא לאלימות!", אומרים באגף.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *