מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

היחידה לאיתור נוער מרחיבה פעילותה

היחידה לאיתור נוער של אגף הרווחה של עיריית חדרה מרחיבה את פעילותה ומתחילה לפעול גם בשכונת בית אליעזר. יחידת האיתור פועלת כחלק ממחלקת הנוער של אגף הרווחה ונותנת מענה לבני נוער הנמצאים על רצף הסיכון, זאת באמצעות איתורם, חיזור אחריהם, והפנייתם של בני הנוער לגורמי הטיפול השונים בעיר ומחוצה לה.

את היחידה, הפועלת מזה 5 שנים ומוכרת כ"נוער חדרה 1318", מנהל שלומי פורקוש כחלק ממחלקת הנוער של אגף הרווחה אשר אותה מנהלת ורדה ביטון. עיקר עבודתה של היחידה בשעות הלילה המאוחרות שבמהלכן ניתן לפגוש את בני הנוער במקומות הבילוי, הגנים הציבוריים ומקומות ההתכנסות הטבעיים שלהם. עבודת הרחוב ביחידת האיתור מתבצעת לאורך כל השבוע משעה 20:00 עד 24:00 על ידי צוות של מדריכי נוער, עובדת סוציאלית, סטודנטים ומתנדבים.

האיתור ויצירת הקשר עם בני נוער במצבי סיכון מתבצע בדרכים שונות, ברחוב באמצעות סיורים, בפייסבוק, בבית ובכל מקום. לאחר יצירת הקשר מתווכת היחידה בין בני הנוער ובין השירותים בקהילה כגון: טיפול, אכיפה, פנאי, רשויות הצבא, בריאות ועוד, ובנוסף מוענק ייעוץ לבני נוער ולמשפחותיהם בכל דבר ועניין בסודיות מובטחת.

לדברי פורקוש, בחודשים האחרונים עלה מתוך בחינת צרכי הנוער ומפגשים שנערכו עם אנשי חינוך, טיפול, רווחה ואכיפה בעיר, כי ישנה דרישה לנוכחות של יחידת האיתור גם בשכונת בית אליעזר. שכונה זו מאופיינת בין השאר בפריסה גיאוגרפית רחבה ומאופיינת בזירות התכנסות רבות של בני נוער הממוקמות במרחק רב זו מזו.

במטרה להתגבר על השטח הגיאוגרפי הגדול העמידה מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג רכב ייעודי לטובת הפעילות של יחידת האיתור. הרכב הייעודי נקרא "אוטונוער", והוא מאפשר הנגשה של השירותים והמענים העירוניים למספר רב יותר של בני נוער. צוות יחידת האיתור מסייר ברחובות השכונה בימי א', וד' בין השעות 20:00 עד 24:00. בימי ד' מופעל מיזם ה"אוטונוער" המכיל מלבד לצוות מיומן ומקצועי, גם כסאות, כיבוד קל, שולחן מתקפל, תה, קפה, משחקי קופסא וציוד היגיינה בסיסי. המטרה היא שימוש בכל האמצעים להוות אוזן קשבת לכל מצוקה או עניין ברחוב.

ביחידת האיתור מסבירים כי הנגשת השירותים השונים עבור בני הנוער בעיר מקודמת באמצעים יצירתיים וייחודיים ובהובלת שיתופי פעולה ואיגום משאבים. כך למשל, במיזם זה סייעו מנהל  מע"ש חדרה, תוכנית "עיר ללא אלימות", עמותת על"ה ואחרים. עוד הוסיף כי, "פעילות המיזם התאפשרה בראש וראשונה בזכות ראש העיר צביקה גנדלמן  ומנכ"ל העירייה יעקב זיגדון אשר שמים את נוער חדרה בראש סדר העדיפויות העירוני ומעניקים רוח גבית איתנה להצלחת מיזמים כגון אלה ותוכניות נוספות".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *