מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

החוויה האולימפית של מנהלי בתי הספר בחדרה

כ-40 מנהלי בתי ספר בחינוך היסודי והעל יסודי, החילוני והדתי מחדרה, התארחו במרכז המבקרים של החוויה האולימפית בתל אביב.

החוויה האולימפית הוקמה על-ידי הוועד האולימפי בישראל במרכז הספורט בהדר יוסף כחלק מהנחלת הערכים האולימפיים, הזכות לחלום והחובה לנסות ולהגשים את החלומות, הדבקות במטרה והשאיפה המתמדת למצוינות. זאת במסגרת תוכנית שמפעיל הוועד האולימפי בקרב תלמידי בתי הספר, בעידוד משרד החינוך, ובה צפויים להשתתף בשנת הלימודים הנוכחית כ-3,000 תלמידים.

מנהלת אגף החינוך של עיריית חדרה, לאה אבוטבול, פעלה להכליל את מערכת החינוך בחדרה בפרויקט של החוויה האולימפית, ואף הובילה את קבוצת המנהלים מחדרה בעת ביקורם במיזם.

החוויה האולימפית היא חוויה אינטראקטיבית רב חושית הלוקחת את המבקר למסע מרתק, מרגש וערכי בין 5 טבעות (אולמות התהילה, ההיסטוריה, העתיד, ההתנסות, ואולם ההולוגרמות של המדליסטים האולימפיים של ישראל) אל רגעי השיא של המשחקים האולימפיים ואל הרוח האולימפית של מצוינות, כוח רצון, התמדה ושאיפה מתמדת להגיע מהר יותר, גבוה יותר וחזק יותר.

המנהלים התרשמו ביותר וסיכמו את הסיור כחוויה מומלצת לכל, מאחר שהוא חושף את המבקרים לדמויות הראויות  לחיקוי אשר מעבר לכישרונם, השקיעו ועבדו במשך שנים על התמקצעות בתחומם, ובסופו של דבר אכן הגיעו לפסגה העולמית.

בתום הסיור אמרה אבוטבול כי, "החוויה האולימפית מהווה מקור השראה, והערכים האולימפיים נמצאים בהלימה עם הערכים שבתי הספר בחדרה מזדהים עימם. הסיור מרתק, ומעורר השראה ואנו צריכים לעודד את הילדים להגיע לכאן ולקבל השראה זו מעבר לחיבור לספורט ולאורח חיים בריא. הדרך של הספורטאי האולימפי, ההתמדה, השאיפה למצוינות, היכולת לא לוותר אחרי כישלון או הפסד, הכבוד לאחר, משחק הוגן וידידות, הם בדיוק כישורי החיים שאותם אנו רוצים להקנות לילדינו".

לדברי מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל גילי לוסטיג, "ערכי התנועה האולימפית: מצוינות, ידידות וכבוד, מהווים חלק מהרצון של כולנו לבנות עולם טוב יותר, ולספורט השפעה גדולה בכל תחומי החיים. אין לנו ספק שפעולה מערכתית מאורגנת כפי שמחלקת החינוך בעיריית חדרה תבצע, תניב הישגים חינוכיים".

קרדיט צילום:

באדיבות הוועד האולימפי בישראל

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *