מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הושלמה הסוללה האקוסטית ברחוב גרינבוים

עם סיום הקמתה של סוללה אקוסטית ברחוב גרינבוים, הגובל במסילת הרכבת, החלה נטיעתם של עצים ושיחים לאורך הסוללה. העבודות מתבצעות בשיתוף עיריית חדרה ורכבת ישראל, כחלק מפיתוח תוואי המסילה.

כזכור, לפני מספר חודשים כרתה רכבת ישראל עשרות עצי אקליפטוס בשכונת נווה חיים, בנימוק שקרבתם למסילה מסכנת את תנועת הרכבות והנוסעים.

מיד לאחר הכריתה דרש מזכיר הוועדה החקלאית של עיריית חדרה מהגורמים הרלוונטיים כי בתמורה לכריתת העצים יפותח כל השטח הסמוך למסילת הברזל. בעקבות הדרישה הקציבה רכבת ישראל תקציב לפיתוח תוואי הרכבת הנמצא במרחק של 30 מטר מפסי המסילה.

בשיתוף עם עיריית חדרה תוכננה הקמת סוללה, בניית גדר חדשה גדולה ובטיחותית, וביצוע עבודות פיתוח וגינון לאורך מסילת הרכבת.

בשלב ראשון הסדירה הרכבת את המדרון לאורך תוואי המסילה ולאחר מכן התקינה גדר קבועה. בימים אלה הולכות ונשלמות העבודות, כאשר בתכנון ובפיתוח  מעורבים הנדסאי נוף ואגרונומים.  בין היתר הוקמה סוללה לאורך המסילה, הותקנה מערכת השקיה ממוחשבת והחלה נטיעת שדרת עצים לאורכה.

סגנית ראש העיר חדוה יחזקאלי, הממונה גם על תיק איכות הסביבה, מזכיר הוועדה החקלאית וסגן מנהל אגף שפ"ע חיים חומרי, ביד עם מנהל מחלקת גנים דני אחרק, עומדים מקרוב אחרי התקדמות הפרויקט, שיורחב לאחר שראש העיר צביקה  גנדלמן אישר הגדלת תקציב בעשרות אלפי שקלים.

הגדלת התקציב תאפשר, בין היתר, נטיעת עצים נוספים ושתילת שיחי נוי על גב הסוללה, ובנוסף התקנה עמודי תאורה לרווחת התושבים.

לדברי יחזקאלי, העבודות צפויות להסתיים בתוך כחודשיים, ולהביא לפתרון מטרדי הרעש מפסי הרכבת ומהעבודות להולכת צנרת הגז, מהם סבלו תושבי גרינבוים בעקבות כריתת האקליפטוסים.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *