מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הוקרה לעובדי הניקיון

משלוח מנות לעובדי הניקיון 23.3.17

תלמידי תיכון בית אליעזר יזמו פרויקט שכולו הכרת תודה לעבודתם של פועלי הניקיון בשכונה. בשיתוף פעולה של מנהל רובע מזרח, נערך טקס הוקרה צנוע שריגש את העובדים והתלמידים כאחד

 

תלמידי חטיבת הביניים של תיכון חדרה בית אליעזר, בשיתוף מנהל רובע מזרח של עיריית חדרה, ארגנו אירוע מחווה מרגש לעובדי התברואה ומנקי הרחובות של הרובע.

יותר מ-20 עובדי ניקיון הוזמנו בתום יום העבודה למבנה מינהלת בית אליעזר, והופתעו לגלות עשרות תלמידים, ולצדם מ"מ ראש העיר טל אליהו, מנהלת חטיבת הביניים אהובה אלמאדו, ומנהל רובע מזרח בוריס בר, וכן שולחן עמוס כיבוד וחבילות שי שהכינו התלמידים.

מנחות מועצות התלמידים בחטיבת הביניים והתיכון, נופית שרעבי וימית גווילי, מספרות כי מדי שנה תורמים התלמידים לעמותות השונות, ואילו השנה החליטו לתרום לעובדים אשר לאו דווקא נהנים מהגב של העמותות השונות. שרעבי: "עלה רעיון להכין מחווה כהוקרה לעובדי הניקיון והתברואה, כי מודבר באנשים שעובדים יום יום בתנאי מזג אוויר ובתנאי עבודה לא פשוטים, אנשים מבוגרים שזקוקים להכרת תודה. יצרנו קשר עם בוריס בר, אשר בירך על היזומה ומיד התגייס להצלחתה.  בעידוד מנהלת החטיבה אהובה אלמאדו ומנהל התיכון אלי אמיר, התגייס כל בית הספר למטרה".

לדברי בוריס בר, לשיתוף הפעולה בין הרובע לבין בית הספר יש ערך מוסף חינוכי, כאשר המטרה הייתה להציג בפני התלמידים את העובדים אשר מתחילים את יומם השכם בבוקר ודואגים לנקות את רחובות השכונה. בר: "אני משוכנע שהפרויקט המבורך יתרום לכך שהילדים ישתדלו לשמור יותר על ניקיון סביבתם, כי יבינו שיש עובדים, בדרך כלל מבוגרים מאוד, שקמים לפנות בוקר, בגשם או בשרב, ומנקים אחריהם".

ואכן, בנוסף להכנת חבילות השי, הובילה מועצת התלמידים שיעור בנושא נתינה, ערכים, והכרת תודה לעובדים הדואגים לניקיון השכונה. כהכנה לפרויקט שמו דגש על איכות הסביבה ושמירת הניקיון.

שרעבי: "בזכות הפרויקט נוכל לגייס את בני הנוער של חדרה לשים יותר לב לאיכות הסביבה. החשיבה היא, שכאשר שמים את העובדים במרכז, תהיה יותר הקפדה על שמירת הניקיון. כך שזהו פרויקט שיש בו הרבה ערכים וערך מוסף. לא רק להגיד תודה לעובדי התברואה, אלא גם להשפיע על ההתנהלות שלנו כתושבי השכונה".

בטקס שהתקיים במינהלת בית אליעזר, בירכו התלמידים את העובדים והודו להם על עבודתם.

המחווה עוררה התרגשות רבה, הן בקרב העובדים שאינם מורגלים במחוות הוקרה, והן בקרב התלמידים.

בתיכון בית אליעזר מדגישים את שיתוף הפעולה של מנהל הרובע, וציינו כי יתקיימו שיתופי פעולה נוספים עם העירייה לטובת פרויקטים קהילתיים עתידיים.

נציגי מועצות התלמידים של התיכון הסבירו כי, "המחווה לעובדי הניקיון נבעה מכך שהם עומלים רבות ולרוב אינם זוכים להכרת תודה מינימלית או להערכה כלשהי. אלו אנשים שאנו חולפים יום יום על פניהם ולא מרימים את ראשנו. הם תמיד שם, בשמש היוקדת ובגשם העז, עושים את עבודתם נאמנה. אנו מודים להם ומקווים שבאמצעות חשיפת הפרויקט נוכל לסייע ולהעביר את המסר בערים נוספות".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים