מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

דרושים מעסיקים לעובדים עם מוגבלויות

שם הכתב: ברק גולן

במע"ש חדרה מחפשים מקומות עבודה לתעסוקת אנשים עם מוגבלות, המתאימים לעבודה בשוק החופשי. שילוב העובדים תורם רבות לקידומם, ובמקביל מקדם סובלנות וחברה מכילה. 

במע"ש חדרה מחפשים מקומות עבודה לתעסוקת אנשים עם מוגבלות שכלית המתאימים לעבודה בשוק החופשי. לאחרונה נוצר מחסור במקומות עבודה, ובמע"ש תרים אחר מעסיקים המוכנים להעסיק אנשים עם מוגבלות. לדברי מנהל המע"ש רפי סעדה, שילוב עובדים עם מוגבלויות בשוק החופשי תורם רבות לקידומם, ובמקביל מקדם סובלנות וחברה מכילה.

המע"ש הוא מרכז עבודה שיקומי שמפעיל אגף הרווחה העירוני לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית המגיעים מהקהילה וממערכי דיור בחדרה והסביבה. מטרותיו העיקריות הינן מתן מסגרת תעסוקתית קבועה המאפשרת רכישת מיומנויות תעסוקתיות, אישיות וחברתיות, וכן הכנה, שילוב, וליווי של אנשים בעבודות בשוק החופשי.

מדובר במסגרת תעסוקה יומית הכוללת הכשרה ושיקום לבוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית (פיגור שכלי). העבודה מתבצעת בהתאם לתוכניות קידום אישיות לכל חניך במטרה לקדמו גם ברובד התעסוקתי וגם ברובד החברתי והאישי.

במע"ש חדרה משולבים כ-160 אנשים בסדנאות עבודה העוסקות באריזה, הרכבת מוצרים, גינון, חרושת פלסטיק ומתכת. כ-30 מתוכם משולבים בתעסוקה בשוק החופשי, במקומות תעסוקה מגוונים, ביניהם מפעלים, מוסכים, רשתות שיווק, חנויות, מסעדות  ועוד.

סעדה מסביר כי, התפיסה המקצועית היא ראייה של כל חניך על-פי יכולותיו וצרכיו, ומתן מענים תעסוקתיים בהתאם ליכולות אלה. בין המענים התעסוקתיים נמנה גם תחום תעסוקה נתמכת, שנועד לשלב אנשים עם מוגבלויות גם בשוק החופשי במטרה שיקבלו הזדמנות כמו כולם להצליח, להרוויח, ולהרגיש בעלי ערך עצמי.

סעדה: "בעלי העסק יתרמו לחברה באמצעות שילובם של עובדים עם מוגבלות, ובעיקר יזכו בעובד מסור אשר יתרום לעסק".

דילוג לתוכן