מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

בשבילי זה"ב עם גיל הזהב

בשבילי זהב עם גיל זהב 11.2.16

בית ספר "שילה" בשכונת גבעת אולגה בחדרה ערך פעילות משותפת לתלמידים ולבני גיל הזהב בנושא בטיחות בדרכים.

בבית הספר, שאותו מנהל הרב אליסף נוימן, פועלת מזה שלוש שנים תוכנית "הקשר הרב דורי",  תוכנית ערכית חינוכית הבונה גשר בין דורי ומחזקת את מערכת הקשרים בין  התלמידים לבין האוכלוסייה המבוגרת במרכז היום בשכונה בניהולה של  חגית כץ.

במסגרת הפעילות נפגשים התלמידים עם האזרחים הותיקים, שומעים את סיפורם האישי ומתעדים את סיפורי המורשת.

המפגשים מזמנים דיאלוג יצירתי מפרה שבו כל צד תורם מיתרונותיו לחיזוק הקשר הבין דורי. הלמידה ההדדית והחוויה המשותפת תורמים להבנה טובה יותר של בן הדור האחר. כך נוצרת מערכת שורשית וערכית התורמת תרומה חברתית לקהילה ולשימור המורשת של העיר חדרה, מורשת קהילתית ולאומית.

משתתפי התוכנית יבקרו בקרוב במוזיאון בית התפוצות, וכל  תוצרי הכתיבה והסיפורים האישיים יפורסמו באתר התוכנית.

במפגש האחרון התקבצו יחד משתתפים מגיל 9 עד 90 לפעילות מרתקת "חושבים חיים – חוצים עם כל החושים" ויצרו חיבור מופלא בין העולם המציאותי של זהירות בדרכים לעולם השירה והיצירה בליווי המנחה יוסי טל.

יחד שרו שירים בשפות שונות, יצרו יצירות בנושא "זהירות בדרכים" וחזרו על כללי בטיחות. הפעולה הבין דורית תרמה רבות למשתתפים ומילאה את כולם בחיוניות ואנרגיות חיוביות.

בבית ספר "שילה" אומרים כי, אין ספק שפעילות שבילי זה"ב עם גיל הזהב היא פעילות ייחודית המעבירה את החשיבות של בטיחות בדרכים יחד עם רעיון של "שרשרת הדורות" ונותנת ביטוי לכבוד והערכה  לבני גיל הזהב, שכן "האושר ילך בעקבות הדורות הבאים, אשר לא שכחו את ילדות עצמם".

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408