מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

בטורבינה דואגים לעתיד הכלכלי

טורבינה משקיעים בעתיד 4.2.18

במרכז הצעירים העירוני החל מחזור שני של התוכנית חינוך פיננסי, "משקיעים בעתיד", המתקיימת בשיתוף עם הרשות לניירות ערך

במרכז הצעירים העירוני "טורבינה" נפתח מחזור שני בתוכנית "משקיעים בעתיד" בשיתוף עם הרשות לניירות ערך.
במרכז הצעירים מסבירים כי, המציאות הכלכלית מציבה אתגרים חדשים, שבגינם נאלץ האזרח הישראלי הממוצע להתמודד עם עשרות החלטות כלכליות שאף אחד לא לימד אותו לנהל: לקיחת משכנתא, ניהול פריסות תשלומים (כרטיס אשראי), מעקב חשבונות, פנסיה, ריביות ועוד. המחסור בידע כלכלי בסיסי גורם לרתיעה מהתעסקות עם נושאים כלכליים, וכך מחריף ומעמיק את הפערים החברתיים והכלכליים.
תוכנית "משקיעים בעתיד" היא שיתוף פעולה בין רשות ניירות ערך לארגון "כנפי כסף", ארגון סטודנטיאלי לקידום חינוך פיננסי בישראל. מטרת התוכנית לגשר על הפערים ולהנגיש את המידע, בית היתר באמצעות הרצאות בתחומים פיננסיים המותאמים לקהלים שונים, צעירים, סטודנטים, אזרחים ותיקים ועוד. בין נושאי ההרצאות: התנהלות כלכלית, מנגנוני חיסכון, מושגים בסיסיים בתחום הכלכלה ושוק ההון.
בעקבות הצלחת התוכנית נפתח במרכז הצעירים העירוני, הפועל במסגרת עמותת "פנאי העיר", מחזור שני בתוכנית, כולל סדנה ללימוד ה-א' ב' של עולם ההשקעות וביניהם ריבית, אינפלציה, הקשר בין תשואה לסיכון ואמצעי השקעה מרכזיים.
בתוכנית לוקחים חלק 25 צעירים, שהביעו נכונות ללמוד את מושגי היסוד ולשפר את התנהלותם בעתיד.
חברה הנהלת העיר והממונה על תיק הצעירים, אמיר ימין, בירך על התוכנית, ואמר כי "חובה על כל צעירי העיר לעבור סדנה חשובה כזו, במיוחד כאשר דמי ההשתתפות הם סמליים בלבד".
הסדנה כוללת 5 מפגשים שבועיים, ובמרכז הצעירים מציינים כי ניתן להירשם למחזור הבא.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408