מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

אירוע הוקרה לפרויקט פאקט

הוקרה לפרויקט פאקט 13.11.17

אירוע הוקרה מרשים לציון סיום פרויקט פאקט בחדרה, התקיים בבית המורשת ליהדות אתיופיה.

פרויקט פאקט (PACT – Parents and Children Together)  פעל בחדרה 16 שנים והושקעו בו מיליוני דולרים על-ידי פדרציית מיניאפוליס מארצות הברית וג'וינט ישראל, בשיתוף עיריית חדרה ובניהולה של הקרן לפיתוח חדרה.

הפרויקט פעל במשך שנים רבות לשילובה המיטבי של קהילת יוצאי אתיופיה, כאשר מטרתו העיקרית הייתה לאפשר לכל ילד לממש את הפוטנציאל האישי הטמון בו ולהגשים את חלומותיו.

לכל אורך השנים נעשתה עבודה משותפת עם ההורים ועם הילדים מתוך הנחה בסיסית הרואה בהורה אחראי עיקרי לתהליך החינוכי של ילדיו. הפרויקט הושתת על תפיסה מערכתית המבוססת על תיאום בין כל הגורמים הפועלים במערכת, וזאת כדי ליצור מערך שירותים ותוכניות עבור כל ילד (מגיל לידה ועד 12) ומשפחתו, מערך המבוסס על שותפות ברמה לאומית ומקומית בין המוסדות, הארגונים והקהילה.

הפרויקט התבסס על ערכי התרבות והמורשת של הקהילה האתיופית, מתוך פיתוח המודעות להבדלים תרבותיים כערך חיובי וכמקור ללמידה ולגאווה. הפרויקט הפעיל עשרות תוכניות העשרה, תוכניות מקדמות התפתחות במעונות היום וטיפות חלב, תוכניות מקדמות שפה בגני הילדים, תוכניות תגבור לימודי ורגשי בבתי הספר היסודיים ועוד.

אירוע ההוקרה  התקיים בהשתתפות ראש העיר צביקה גנדלמן, בגנית ראש העיר חדוה יחזקאלי, מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, מנכ"ל הקרן לפיתוח חדרה לירון גולדנברג, מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג, מנהלת אגף החינוך סיגלית איצקוביץ, מנכ"ל פנאי העיר אייל עפגין, מנהל בית מורשת  גדם מהרט, מנהלת תוכנית פאקט בעיר מאירה ויקרובצקי, מנהלי אגפים ומחלקות העירייה ואורח הכבוד מנכ"ל ג'וינט אשלים ד"ר רמי סולימני, וצוותו.

ראש העיר צביקה גנדלמן ציין כי, "הודות לשיתוף הפעולה בין ג'וינט אשלים, עיריית חדרה והקרן לפיתוח חדרה, הצלחנו להצמיח משפחות רבות בעיר. במהלך השנים השתתפו מאות ילדים ובני משפחותיהם בפרויקט,  וזכו לממש את כישוריהם האישיים, לשפר את הישגיהם הלימודיים ולהשתלב באופן מיטבי בחברה הישראלית. אנו מודים לכל השותפים שהובילו את הפרויקט ונמשיך לפעול יחד בעוד פרויקטים משותפים".

מנכ"ל ג'וינט אשלים ד"ר רמי סולימני עדכן כי, "העיר חדרה נבחרה מתוך ערים רבות בהן פעלו מגוון רחב של תוכניות שהופעלו לאורך השנים, ובעבודה מאומצת של כלל העובדים, הפעילים והשותפים ותחושת המחויבות העמוקה של ראש העיר, הנהלת העיר ועובדיה המסורים, התאפשר תהליך שילובה המיטבי של הקהילה בחברה הישראלית בכלל ובעיר חדרה בפרט".

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים