מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

החלו אירועי חודש הצדעה לקשיש

בחסות ראש העיר יצא לדרך חודש ההצדעה לאוכלוסייה המבוגרת בחדרה, במסגרתו מוצעים אירועים ופעילויות בתחומים מגוונים

 

החל חודש הצדעה לקשיש וההוקרה לאוכלוסייה המבוגרת בחדרה, הכולל שלל אירועים ופעילויות.

האירועים הרבים מתקיימים בחסות ראש צביקה גנדלמן ובשיתוף אגף הרווחה (המחלקה לאוכלוסייה מבוגרת), העמותה למען הקשיש בחדרה והעמותה לתרבות הפנאי.

לדברי ראש העיר גנדלמן, אירועי ההצדעה לאוכלוסייה המבוגרת כוללים היצע מגוון של פעילויות בתחומים שונים במטרה שכל אחד יוכל למצוא פעילות המתאימה לו.

מנהלת אגף הרווחה, זיוה הימברג, ומפתחת הפרויקטים לאוכלוסייה המבוגרת באגף הרווחה, רויטל פוקס מציינות כי שיתוף הפעולה הפורה בין כל הגופים העירוניים המטפלים באוכלוסייה המבוגרת הניבו חודש מוצלח ורב גוני המתאים לוותיקים, לעולים, לעצמאים ולאנשים המתקשים בתפקוד פיזי.

חודש ההצדעה נפתח השבוע בהצגה ביידיש שהוצגה בבית האבות עד 120.

במהלך השבוע ייפתח המועדון המועשר שמפעילה עיריית חדרה במתנ"ס קלור עבור האוכלוסייה המבוגרת מיוצאי העדה האתיופית, בשיתוף משרד הרווחה.

השיתוף עם משרד הרווחה ימשיך גם בצעדת הגמלאים המסורתית שתתקיים ביום רביעי ה-28 באוקטובר. הצעדה תצא בשעה 9:00 ממרכז היום בגבעת אולגה (רחוב קדימה 1) ותכלול פעילות גופנית בחסות קופ"ח מאוחדת, והפעלה אמנותית בחסות מתנ"ס גבעת אולגה.

במוצאי שבת, ה-31 באוקטובר בשעה 20:00, תתקיים הפתיחה החגיגית של הקתדרה לגמלאים שנפתחה במתנ"ס בית אליעזר, המופעל במסגרת על"ה, ומציעה קורסים, סיורים ופעילות העשרה מגוונת. בפתיחת הקתדרה יעלה המופע "ביאליק בלוז", מופע מוזיקלי-תיאטרלי המבוסס על מיטב יצירות ביאליק.

במקביל לאירוע זה תתקיים באולם רנה שני פתיחת עונת הזמר "אפי נצר וחברים", אף הוא בשעה 20:00. בפתיחת העונה יארח אפי נצר את החצוצרן אריק דוידוב.

ביום רביעי ה-4 בנובמבר, בשעה 17:00, תופיע באולם רנה שני להקת המדרחוב של שי לביא, כולל 20 משתתפים בשירה וריקוד, בעקבות מלחינים ישראלים.

יום חשיפה בין-דורי יתקיים ביום שני ה-9 בנובמבר, בשעה 10:30, בנושא מניעת התעללות והזנחה של קשישים. יום החשיפה ייערך באולם רנה בשיתוף אגף החינוך, ביטוח לאומי יעוץ לקשיש, ותיכון חדרה, ובמסגרתו תועלה ההצגה "תמונה משפחתית" של תיאטרון הקיבוץ, זוכת פרס הצגת השנה לנוער.

במרכז ההצגה עומד ירון, תלמיד העומד בפני הכנת עבודת שורשים. ערב השורשים המסורתי של השכבה בה הוא לומד נקבע להתקיים השנה בנר ראשון של חנוכה. בעוד כל התלמידים הגישו זה מכבר את עבודות השורשים עליהם טרחו בשמחה ובמרץ, ירון, בנם של תמרה ואהרון מתמהמה בהגשת העבודה. הסיבה: ירון מתבייש בשורשיו המשפחתיים. ההצגה, שמתחילה בהדחקה והכחשה של ירון למקורותיה של משפחתו,  תחשוף תהליך עדין ומרגש בו ילמד ירון, דרך מפגש מחודש עם סבו, לקבל מחדש את משפחתו וכמובן את עצמו.

מטרת יום החשיפה להעלות לסדר היום הציבורי את נושא מניעת האלימות כלפי קשישים.

בשיתוף על"ה תעלה למחרת, יום שלישי בשעה 20:00, הקומדיה "שוקו וניל", וביום רביעי המופע של להקת "קלימבה דה לונה" בשירה ובמחול.

ביום שני שלאחר מכן, ה-16 בנובמבר בשעה 17:00, תעלה להקת הפלמנקו הישראלית את היצירה קינסה. זהו מופע קולאז' מוסיקלי המאגד מגוון של יצירות מעולמות שונים. המופע יתקיים באולם רנה שני, בשיתוף על"ה ותרבות לישראל.

כמו צעדת הגמלאים גם יריד הזהב, יריד למכירת עבודות יד של בני גיל הזהב, כבר הפך למסורת במסגרת אירועי חודש ההצדעה. היריד יתקיים בשלישי-רביעי, 24 ו-25 בנובמבר, בקניון עופר לב חדרה (קומת קרקע) לאורך כל היום. החל מהשעה 9:00 בבוקר תוצב במקום גם ניידת של האגודה לסכרת.

חודש ההצדעה לאוכלוסייה המבוגרת יסתיים במופע של אפי נצר, המארח את עירית ענבי וחני נחמיאס, וחלוקת תעודות הוקרה לגמלאים המובילים מיזמים בולטים בקהילה. אירוע הסיום יתקיים באולם רנה שני, בשיתוף על"ה והיחידה להתנדבות באגף הרווחה

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *