מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

תעודות הוקרה לגמלאים המובילים מיזמי התנדבות

גמלאים מנהיגי מיזמים בקהילה 29.11.15

ערב מחווה לגמלאים פעילים המובילים מיזמים בקהילה התקיים כאירוע הסיום של חודש ההצדעה לאוכלוסייה המבוגרת בחדרה.

הערב התקיים במעמד ראש העיר צביקה גנדלמן, ובהשתתפות מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג, מנהלת המחלקה לאוכלוסייה מבוגרת רויטל פוקס, מנהלת היחידה להתנדבות יונה מאור, ושותפים נוספים לעשייה. בהכנת האירוע לקחו חלק: המשנה לראש העיר ומחזיק תיק האזרחים הוותיקים רומן גישר, וכן מנהלת אולם רנה שני אמירה משה, אשר חברה ליוזמה ושילבה את הטקס בפעילות החודשית של מועדון הזמר אפי נצר וחברים.

חודש ההצדעה לאוכלוסייה המבוגרת היה גדוש אירועים ופעילויות. במהלך החודש השתתפו אלפי גמלאים בפעילות שקדמה להם חשיבה רבה והכנה מקיפה. אירועי החודש נחלו הצלחה, הרבה בזכות ההירתמות של גורמים בקהילה למאמץ של עיריית חדרה, ביניהם העמותה לתרבות הפנאי, העמותה למען הקשיש, בית אבות עד 120, קניון לב חדרה, מתנ"ס גבעת אולגה.

לדברי גנדלמן, שיתוף פעולה פורה בין כל הגופים העירוניים המטפלים באוכלוסייה המבוגרת הניבו חודש מוצלח שהציע מגוון אירועים ופעילויות בתחומים שונים במטרה שכל אחד יוכל למצוא פעילות המתאימה לו.

ראש העיר גנדלמן בירך את משתתפי האירוע וציין כי יותר משליש מהמתנדבים בחדרה הם גמלאים. בערב ההוקרה בחרה העירייה לציין גמלאים הפועלים לאורך כל השנה ומובילים מיזמי התנדבות למען האוכלוסייה המבוגרת.

לדברי יונה מאור, "תעודות ההוקרה משקפות יוזמות התנדבותיות המתבצעות בשיתוף פעולה מבורך בין היחידה להתנדבות והמחלקה לאוכלוסייה המבוגרת באגף הרווחה, לבין לגופים נוספים דוגמת העמותה למען הקשיש, מתנ"ס גבעת אולגה וארגוני ההתנדבות בעיר בהובלת אג"מ (ארגון הגג למתנדבי חדרה)".

לדבריה, בימים אלה מתגייסים עובדי עיריית חדרה בשיתוף ועד העובדים, המחלקה לאוכלוסייה המבוגרת והיחידה להתנדבות, ליוזמה משותפת עם הקרן לידידות להדלקת נר רביעי של חנוכה בבתי קשישים.

מעל במת הטקס יצאה קריאה למתנדבים להצטרף ליוזמה זו, וכן קריאה לאנשים נוספים להצטרף למעגל ההתנדבות, במיוחד למען קשישים הזקוקים לביקורי בית של מתנדבים כדי להפיג את בדידותם.

ואלה מקבלי תעודות ההוקרה:

אריה אורון – מנהל בהתנדבות את מיזם הטלוויזיה הקהילתית, בשיתוף העמותה למען הקשיש בחדרה. הוא מרכז את פעילות הקבוצה, דואג לקורס למתנדבים החדשים, השתלמויות לוותיקים, ולפעילות חברתית לכל חברי הקבוצה. הודות לפעילותו הברוכה ולגיוס המתנדבים המסיבי שלו, הקבוצה היא הגדולה והאיכותית בארץ, ברמה גבוהה ובמקצועיות רבה.

יצחק בצלאל – מוביל חוג החקלאות של גמלאי משרד החינוך בחווה החקלאית בחדרה. יצחק אגרונום בהשכלתו, היה יועץ בענייני קרקע ומים במשרד החקלאות, מדריך קבוצת מורות וגננות גמלאיות בשתילה, נטיעה וגידול ירקות, ויוצר בכך עניין ופעילות מבורכת לגמלאיות, ומודעות בכלל לנושא החקלאות המודרנית. הוא מנהל את החוג בהתנדבות ובנוסף דואג לקבוצה להרצאות, טיולים ופעילויות אחרות.

מינה ברגמן – מובילה קבוצת נשות הגיל הבכיר בויצו חדרה. מרכזת בהתנדבות קבוצת נשים שסורגות מגוון מוצרים למכירה למען פעילויות ההתנדבות של הסניף בחדרה. הקשר שלה עם נשים אלה הוא קשר חם ואוהב וראוי לציון מיוחד. מינה מהווה דוגמה ומופת להתנדבות בסניף ויצו כולו.

יאשיהו וולשטין – מוביל את סניף חדרה של המועצה הציונית. הסניף נחשב בין המובילים בארץ, הרבה בזכות יוש, המקדם פעילויות להעמקת הציונות וחיזוק הקשר של אדם למדינתו דרך טיולים, הרצאות ופעולות הסברה אחרות. הוא פיתח תחומי עיסוק והתנדבות ייחודיים לסניף:

סל"ק- סיירת למניעת אלימות נגד קשישים על-ידי עובדים זרים, לימוד עברית, חוג לתנ"ך ועוד.

מזל ולואיס ויונטה – רכזי ההתנדבות של עמותת של"ם (שירות לאומי למבוגר) במתנ"ס גבעת אולגה. הזוג ויונטה מרכז את הפעילות במסירות ובאחריות ראויות לציון. הם מגייסים מתנדבים גמלאים, משבצים אותם להתנדבויות השונות בהתאם לבחירתם ובהתאם לצרכי המסגרות הזקוקות למתנדבים. הם דואגים לכל הצד הארגוני של ההתנדבות ובנוסף לפן החברתי שלו. יוזמים פעילויות העשרה, טיולים, ערבי הווי בחגים ודואגים לרווחתם של המתנדבים. הזוג ויונטה הפכו עם השנים למובילי קבוצה גדולה ואיכותית של מתנדבים, ולשותפים מלאים במתנ"ס בעשייה למען תושבי השכונה.

 

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408