מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ראש העיר גייס תרומה למלגות לסטודנטים

בישיבת המועצה האחרונה בישר ראש העיר צביקה גנדלמן על חלוקת מלגות לסטודנטים מחדרה בתמורה למעורבות ועשייה חברתית וקהילתית. הענקת המלגות, אשר תתקיים באמצעות מרכז הצעירים העירוני, מתאפשרת הודות לתרומה משמעותית בגובה 450 אלף שקלים שנועדה למלגות לצעירי העיר ותחולק לאורך שלוש שנים, 150 אלף לשנה.

במסגרת הפגישה עם התורם, אותה יזם וקידם מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, הוצגה על-ידי צוות מרכז הצעירים ויועצת ראש העיר לענייני חינוך והשכלה גבוהה ד"ר עדנה חידקל, תוכנית לחלוקת המלגות, בדגש על מעורבות ותרומה לקהילה של הסטודנטים מקבלי המלגה.

מנהלת מרכז הצעירים העירוני הדר מרום מציינת כי, מטרת התוכנית, כפי שהוצגה ואושרה לתורם, היא לפתח מצוינות אישית וחברתית של סטודנטים חדרתיים, תוך עידוד מעורבותם בעיר באמצעות עשייה ולקיחת אחריות.

מתווה העשייה מתמקד בארבעה צירי פעילות מרכזיים: א. פיתוח אישי, מתן כלים מקצועיים להתפתחות אישית של הצעיר במסגרת שירותי המרכז; ב. פעילות בקבוצה ומפגשים קבועים; ג. מודעות וידע חברתי, היכרות עם מושגים ונושאים חברתיים, היכרות עם העיר חדרה; ד. עשייה חברתית מקצועית במסגרת מרכז הצעירים העירוני.

המלגות יחולקו לסטודנטים שיהיו נכונים לעבור הכשרה, להשתתף במפגשים, ובהמשך לפתח ולממש פרויקטים למען צעירים, קידומם והעצמתם בעיר.

למלגה שתתפרסם בקרוב במרכז הצעירים, ייבחרו סטודנטים שיעמדו בקריטריונים שיוצגו, עם עדיפות לבעלי ניסיון בתרומה חברתית, שירות לאומי/צבאי משמעותי, בעלי מוטיבציה ורצון להשפיע ולהוביל שינוי חברתי בעיר חדרה.

לעדכונים, קריטריונים ומועדי הגשה, מומלץ לעקוב אחר הפייסבוק של מרכז הצעירים העירוני "נתיב".

כזכור, בהנחיית ראש העיר צביקה גנדלמן ביצעה העירייה איגום מלגות, במטרה לייעל ולמקסם את אפשרויות החלוקה לסטודנטים מחדרה, וריכוזן במרכז הצעירים העירוני.

לדברי ראש העיר, היוזמה נולדה במטרה לסייע לסטודנטים תושבי חדרה לקדם את רכישת ההשכלה הגבוהה ולהגביר את זיקתם וגאוותם של הסטודנטים לעיר חדרה.

את מהלך האיגום מוביל מנכ"ל העירייה, שהסביר כי מדובר בריכוז עירוני של כל המלגות שבהן שותפה העירייה, וזאת מבלי לאבד מעצמאותם של הגופים המקצועיים שריכזו אותן עד כה. בנוסף, כדי להרחיב את מאגר המלגות והיקפי הסכומים תיצור העירייה קשר עם ארגונים חיצוניים המעניקים מלגות ותציע שיתופי פעולה שיאפשרו הענקת מלגות לסטודנטים רבים יותר ובסכומים גדולים יותר. התרומה המשמעותית שהתקבלה לאחרונה, היא חלק מהפעילות להרחבת מאגר המלגות לטובת סטודנטים בני העיר.

בהתאם לכך, החל משנת 2016 יאוגמו כל המלגות תחת קורת גג אחת, במרכז הצעירים העירוני, שם גיבשו תוכנית חינוכית שמטרתה עידוד מקבלי המלגות להירתם לפעילות למען הקהילה.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *