מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

פותחים את המעבר לכלי שייט

בהנחיית ראש העיר צביקה גנדלמן מגבשת העירייה תוכנית אכיפה להשבת החוק והסדר ברצועת החוף בחדרה, הן בחופים המוכרזים והן בחופים הלא מוכרזים. על-פי ההנחיה, כבר בקיץ 2016 יתנהל החוף בהתאם לתוכנית החדשה.

בין היתר נועדה התוכנית המתגבשת למנוע כניסת כלי רכב למתחמי הציבור, ובנוסף  תיתן מענה גם לסוגיה של הורדת רכב מוטורי (אופנוע ים, סירת מנוע וכד') לים.

את גיבוש התוכנית מוביל מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, ואילו על יישומה הופקדה החברה לתיירות "נחלים" בשיתוף אגף ביטחון ואכיפה ואגף החופים של העירייה.

מדובר בתוכנית הכוללת שלושה מהלכים, שתקיף את רצועת החוף מאזור פארק נחל חדרה ועד חוף הרחצה המוכרז בגבעת אולגה.

מהלך ראשון נועד להסדרת מתחם לפריקה והעמסה של כלי שיט, ככל הנראה באזור פארק נחל חדרה.

המהלך השני יוביל לסגירת חלקו הצפוני של חוף הים (אזור רובע הים העתידי) בגדר הפרדה מסיבית למניעה מוסדרת של כניסת כלי רכב לחוף הים.

מהלך שלישי נועד להקים צוות אכיפה מתוגבר, בעל נוכחות קבועה בחוף, שיכלול פקחי עירייה עם גיבוי שוטרים בסופי שבוע. האכיפה נועדה לשמור על החוק והסדר בחוף, החל משמירה על בטיחותם של באי החוף, דרך מניעה של מטרדים (מוזיקה רועשת, אירועים ללא אישור וכדומה), וכלה בשמירה על סביבה נקייה.

לדברי מנכ"ל "נחלים" עו"ד מתניה כחלון, התוכנית נועדה לשמור על שלום התושבים בחוף באמצעות אכיפת הסדר, מתן מענה מוסדר לכלים מוטוריים, וגידור החוף להפרדה ברורה על-פי הנחיות משרד הפנים, וליצירת חוף נקי, מוסדר ומסודר כיאה לעיר כמו חדרה.

במקביל לגיבושה של התוכנית, מצפה עירייה חדרה לאישורו של התיקון לחוק העזר לחדרה (הסדרת מקומות רחצה), אשר אושר במועצת העיר ונועד להסדיר את נושא השטת כלי שיט ועיגונם.  את התיקון בחוק יזם ראש העיר צביקה גנדלמן הנאמן להבטחתו לפעול למציאת פתרון לבעלי כלי שיט מוטוריים. התיקון נועד להסדיר חוקית את נושא השטת כלי שיט ועיגון כלי שיט, וכן את נושא נהיגת רכבים בחוף הים לצורך פריקת כלי שיט והעמסתם חזרה. על פי התכנון עיריית חדרה תרכוש כלי רכב שיורידו את כלי השייט לים. מי שיורידו את כלי השייט יהיו עובדים מטעם עיריית חדרה מה שימנע כל כניסה של כלי רכב לחוף הים.

באמצעות התיקון בחוק יתאפשר ניצול מוסדר גם של חופים שאינם מוכרזים ואינם מיועדים לרחצה, וכן מניעת מטרדים ומתן מענה לחובבי האקסטרים.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *