מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

יום המורה תשע"ו: בחדרה אמרו תודה למורים

יום המורה תשעו 6.12.15

ראש העיר צביקה גנדלמן, הממונה גם על תיק החינוך, הוביל ביחד עם מנהלת אגף החינוך לאה אבוטבול, את אירועי "יום  המורה" אשר צוין במוסדות החינוך בחדרה.

ב"יום המורה" בישר ראש העיר כי השיג  תקציב מיוחד בגובה 2 מיליון שקלים, ממשרד החינוך,  לטובת המשך השיפור והשדרוג של מערכת החינוך המצוינת בעיר.

"יום המורה" צוין בשיתוף הורים, מורים, מנהלים וכמובן תלמידים. בבתי הספר השונים התרגשו המורים ממחוות רבות שהוכנו עבורם כהוקרה על עבודתם המסורה בחינוך דור העתיד.

כך למשל, לכל 53 חדרי המורים בבתי הספר בחדרה נשלח ארגז פירות הדר תנובת החווה החקלאית "ערוגות פלז", עם אגרת ברכה של ראש העיר ומנהלת האגף.

כמו כן חולק בחדרי המורים פוסטר שעליו מודפס מכתב ששלחו ילדי בית הספר העממי "אחד העם" בשנת 1926 (לפני כ-90 שנה) במחאה על פיטורי מורתם האהובה שושנה אוליצקי (ז"ל) שהכניסה ביניהם רוח אחווה ואהבה.

בפייסבוק העירוני עלה קליפ הוקרה למורים, ועל גשר הולכי הרגל מעל כביש החוף תלתה העירייה שלט הוקרה גדול למורי העיר.

באגרת אישית למורים ולמורות בחדרה כתבה מנהלת האגף לאה אבוטבול: "יום המורה זו הזדמנות חגיגית להזכיר לכולנו את מהות היותנו מורים. את מידת האחריות שלנו כמחוללי שינוי בקרב הדור הצעיר, את חלקנו בתהליך ההתפתחות האישית והחברתית של תלמידינו. את המחויבות שלנו כאנשי מקצוע כלפי ההורים, העם והמדינה למלא באמונה ובאחריות את המשימה הגדולה, לחנך וללמד את דור העתיד להיות בני אדם ערכיים ואזרחים עם סובלנות ומודעות לחשיבותה של הדמוקרטיה. ההכרה בחשיבות החינוך, בכיבוד ייחודן של כל הקהילות והעדות בעיר, הביא לפיתוחם של בתי ספר ייחודים, למגמות לימוד מרחיבות אופקים, לקדמה טכנולוגית ולשיטות הוראה חדשניות. כל זאת ועוד, לא היה מצליח ללא איכות צוותי ההוראה והחינוך הפועלים בעיר. ללא המסירות וההכרה בשליחות החינוכית של אנשי החינוך מאז הקמתה של חדרה ועד היום".

לדברי ראש העיר צביקה גנדלמן, תלמידי העיר הם דור העתיד של חדרה ושל מדינת ישראל בכלל. "את ילדינו הנפלאים מחנכים מאות מורים ומורות שלקחו על עצמם משימה קשה מאוד וחשובה מאוד לעיצוב פני הדורות הבאים. לתפיסתי, חינוך זה לא מקצוע, חינוך זה אחריות לאומית, חינוך זה היכולת להשפיע ולשנות את פני מדינת ישראל. שמחתי לראות מאות הורים ותלמידים בבתי הספר השונים ובגני הילדים, מפרגנים למורים, מפנקים אותם, מודים להם ובעיר מוקירים ומעריכים את עבודתם המסורה והנאמנה. כל בית ספר בחר לו דרך להודות למורים וזה היה בהחלט יום מוצלח וחשוב. אני רוצה להודות לאגף החינוך בעירייה ולעומדת בראשו לאה אבוטבול על העבודה הנפלאה והחשובה שהם עושים. תודה גדולה גם לכל המנהלים והמורים, הגננות והסייעות, אנשי התחזוקה וכל מי שקשור לחינוך ולרווחת התלמידים. תודה על מסירותכם והאהבה שאתם מעניקים לילדינו. כל זאת מסייע לעירייה לקדם את החינוך בחדרה. נמשיך ונשקיע בחינוך בחדרה במטרה שתלמידי העיר יזכו לחינוך הטוב והמתקדם ביותר.

אני מבקר אחת לשבוע בבית ספר בעיר ומעביר שיעורים לתלמידי כיתות י"ב. אני פוגש את הנוער שלנו מקרוב, שומע אותם, מרגיש אותם ובעיקר מתרשם כי יש לנו נוער מצוין ששווה כל השקעה שנשקיע בו".

כזכור, במהלך שנת 2013 התאגדו ארגונים וגופים חינוכיים לצד אנשי רוח ונבחרי ציבור, אשר ביחד ביקשו לשים את אנשי ההוראה במרכז השיח הציבורי ולהודות להם על  עבודתם המסורה. עיריית חדרה הצטרפה ליוזמה, ומציינת את "יום המורה" במוסדות החינוך ברחבי העיר מאז השנה הראשונה ליוזמה נאה זו.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408