מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

חדרה פועלת ליישום חוק הנגישות

נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות גולמי 25.1.15

נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, אחיה קמארה, ביקר השבוע בחדרה ולקח חלק בישיבת עבודה רבת משתתפים שהתקיימה בעיריית חדרה, אשר נועדה לפרט את פעולות העירייה בנושא הנגישות.

הנציבות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (יחידה במשרד המשפטים)  פועלת למניעת אפליה ולקידום השתלבותם של אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית. הנציבות פועלת בשיתוף משרדי הממשלה, וכן עם הרשויות המקומיות ומרכז השלטון המקומי, במטרה לקדם את הנושא בהתאם לחוק, כאשר לרשויות המקומיות חשיבות מכרעת ביישום החוק למען איכות החיים של תושביהן.

קמארה הדגיש כי, נגישות פיזית או נגישות לשירות מאפשרת לאנשים עם מוגבלות להשתלב בחברה, להשתתף בכל תחומי החיים ולצרוך שירותים באופן יומיומי.

בישיבת העבודה השתתפו ראש העיר צביקה גנדלמן, מנכ"ל העירייה וממונה הנגישות ברשות יעקב זיגדון, רות דיין ממונה הנגישות במרכז שלטון מקומי, מפקחי נגישות, מנהלי האגפים בעירייה, ואנשי מקצוע רלוונטיים נוספים בתחום הנגישות בעיר.

רכזת הנגישות העירונית, סיגל הרשקוביץ, הציגה בפני הנציב את עשייתה של העירייה במסגרת יישומו של חוק הנגישות, ואת תוכנית העבודה הסדורה שגיבשה העירייה להנגשת השירות הציבורי, מבני הציבור והמקומות הציבוריים, על-פי לוחות הזמנים הקבועים בחוק.

בנוסף להנגשה פיזית של מבנים ומקומות, פועלת העירייה להנגשת שירותיה בהתאם לחוק. בין היתר פועל אגף משאבי אנוש לקיום צו הרחבה לעידוד ולהגברת התעסוקה של אנשים עם מוגבלות במערכת העירונית.

כמו כן פועלת עיריית חדרה למימוש זכויות ומתן שירותים לתושבים עם מוגבלות, תוך הקפדה על כבוד האדם וחירותו והגנה על פרטיותו, וזאת בשיתוף פעולה הדוק עם עמותות הפועלות בעיר כולל "קהילה נגישה" במטרה לשפר את שירותיה.

צוות הנגישות העירוני מוביל את מימוש תקנות הנגישות וייזום פרויקטים של הנגשה, המזוהים כבעלי תרומה מיוחדת לציבור האנשים עם מוגבלות.

על-פי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות ומחויבותה של החברה בישראל לזכויות אלה, מושתתות על ההכרה בעקרון השוויון, על ההכרה בערך האדם ועל עיקרון כבוד הבריות. מטרת החוק להגן על כבודו וחירותו של אדם עם מוגבלות, ולעגן את זכותו להשתתפות שוויונית ופעילה בחברה בכל תחומי החיים, וכן לתת מענה הולם לצרכיו המיוחדים באופן שיאפשר לו לחיות את חייו בעצמאות מרבית, בפרטיות ובכבוד, תוך מיצוי מלוא יכולתו.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408