מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

את המנגינה הזו אי אפשר להפסיק

להקת פיקוד חוף בקפה אירופה 18.11.15

להקת פיקוד חוף של משטרת ישראל הופיעה השבוע במועדון "קפה אירופה" בחדרה בפני כ-100 בני גיל הזהב.

"קפה אירופה" הוא מועדון לניצולי שואה המתגוררים בחדרה, המופעל במסגרת המחלקה לאוכלוסייה מבוגרת באגף הרווחה של העירייה בשיתוף העמותה למען הקשיש.

להקת פיקוד חוף הגיעה מצוידת במצגת עם מילות השירים, והערב הפך עד מהרה לשירה בציבור שסחפה את בני גיל הזהב, חלקם כבר חצו את גיל 90, להצטרף לשירה ואף לקום ולרקוד.

באירוע השתתפו מנהלת אגף הרווחה בעיריית חדרה זיוה היימברג, מנהלת המחלקה לאוכלוסייה מבוגרת באגף הרווחה רויטל פוקס, יו"ר העמותה למען הקשיש טובה בן זאב, ואחרים.

הקשר של מועדון "קפה אירופה" עם משטרת ישראל הוא רב שנים, כשני עשורים, ומתבצע כחלק מפעילות המשטרה בתרומתה לקהילה. הקשר, המתבצע באמצעות המכללה לקצינים בכירים, ובכלל זה קורסי פו"מ, נחשב לנדבך משמעותי בהכשרת הקצונה הבכירה במשטרת ישראל.

היוזמה לקשר נבעה מקציני המשטרה שהבינו כי שוטר נדרש להוכיח לא רק מקצועיות, אלא אף מחויבות אישית ורוח התנדבות. הפעילות המשותפת לקשישים ולקציני המשטרה הפכה לחלק קבוע בקורסים להכשרת קצינים בכירים, ובכל פתיחת מחזור חדש מתקיים מפגש היכרות של החניכים עם חברי המועדון ולאחריו מפגשים ופעילויות לכל אורך הקורס. הפעילויות מתקיימות במסגרת פרויקט ליווי ניצולי שואה על-ידי חניכי המכללה וכוללות הרצאות, סיורים משותפים ומפגשים בחגי ישראל.

הפעילות המשותפת ממשיכה גם לאחר שקורסי פו"מ עברו ממתחם נעורים הסמוך לחדרה אל המכללה הלאומית לשוטרים שנחנכה בבית שמש. למרות המרחק עמדו חניכי פו"מ בהבטחתם להמשיך את הקשר, ובמטרה לתת להבטחתם יתר תוקף אף חתמו על כתב אמנה המחייב את הפיקוד הבכיר של המשטרה לזכור ולא לשכוח, להנחיל את מורשת הקשר בין השוטרים לניצולים, ולהמשיך ולאמץ אותם. עותק מכתב האמנה נמסר לניצולים ממועדון "קפה אירופה" בטקס מרשים שהתקיים בשנה החולפת.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408