מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

אירוע הפגה להורי ילדים עם צרכים מיוחדים

אירוע הפגה במרכז למשפחה 23.11.15

 

עשרות הורים לילדים עם צרכים מיוחדים נהנו מאירוע הפגה שהתקיים בבית פיינברג בהובלת המרכז למשפחה ובהשתתפות מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג.

לדברי מנהלת המרכז למשפחה, עו"ס שרה מייכור, אחד הצרכים שמעלות המשפחות המתמודדות עם גידול ילד בעל צרכים מיוחדים, הוא עומס. לכן פועל המרכז למשפחה להוציא את המשפחות משגרה וליזום עבורן פעילות פנאי וכיף.

שנת הפעילות של המרכז למשפחה החלה ברגל ימין עם קבוצת מנהיגות הורים הנפגשת מדי שבוע.  ההורים הפעילים נפגשים כדי ללמוד לצאת מהקושי ומהראיה הצרה של המשפחה אל ראיה מרחבית של הקושי והתופעה, במטרה לנסות למצוא פתרונות.

באירוע ההפגה השתתפות עשרות הורים שנהנו מארוחת בוקר, הרצאה מקצועית, וסדנה לשזירת פרחים עם ליזה ברדרמן.

מייכור: "אווירת היחד, העזרה ההדדית, הייעוץ והשיח, מוסיפים כוחות להתמודד עם האתגרים שעומדים בפני משפחה לילד עם צרכים מיוחדים".

מנהלת האגף היימברג הקשיבה לצרכים שהעלו ההורים באירוע ובירכה על ההתארגנות אשר תתרום לקידום רווחתן  של המשפחות באמצעות שיח עם אנשי המקצוע.

מטרתו של המרכז למשפחה לספק מענה יישובי רחב למשפחות להם ילד עם צרכים מיוחדים, לכל סוגי הלקויות. המרכז פועל לשפר את איכות החיים של משפחות לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים תוך הגברת תחושת השייכות הקהילתית שלהן. המרכז פועלת לספק מענה למשפחות באמצעות קבוצות הורים ואחים, סדנאות, פעולות הפגה למשפחה, איגום והנגשת מידע וזכויות למשפחות.

המרכז מהווה מטרייה יישובית עבור אוכלוסיית הילדים והנוער עם צרכים מיוחדים, תוך שיתופי פעולה משמעותיים תוך וחוץ אגפיים. כדי למנוע סרבול וכפילות ולעודד שיתופי פעולה עם הגורמים הקיימים, מאגם המרכז למשפחה שיתופי פעולה עם כל הגורמים שעוסקים בתחום. בזכות שיתוף הפעולה של כל אגפי העירייה, עמותת על"ה, ארגונים שונים ותוכניות נוספות, נועד המרכז לשמש פלטפורמה בין-ארגונית שתסייע למשפחות במיצוי זכויות ושירותים קיימים ובבנייה משותפת של שירותים.

בקרוב מתכנן המרכז מסיבת חנוכה כפעילות לכל המשפחה. מסיבת החנוכה מתוכננת ביום שני, כ"ה כסליו תשע"ו, 7 בדצמבר בשעה 16:00. לפרטים והרשמה: שרה מייכור בטלפון 053-9044364 או בהודעת וואטסאפ.

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408